TMA TranscontInental

Mustafa Abdullah Akova tarafından 1975 yılında ‘Supertrans’ adıyla kurulduktan sonra 1989 yılında ‘Transcontinental’ adını alan şirket, 1999 yılında bugünkü kimliğine kavuşmuş; sektöründe çağın gerektirdiği inovasyonları kendi kimliğine entegre ederek büyümüştür.

TMA, kuruluşundan kısa bir süre sonra devlet sektörleri tarafından tanınmış ve hatta Türkiye’de ilk kez Freigh&Forwarding hizmetlerini, zamanın önde gelen işletmelerinden biri olan Seka Kağıt Fabrikaları’na vermiştir.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden TMA, kendi sektöründe bilişim ve bilgisayar sistemlerini kullanan ilk birkaç firmadan birisi olmuştur.

Kurulduğu 1975 yılından beri faaliyet gösterdiği alanlarda üst seviye hizmet kalitesini yakalayan TMA Transcontinental, hizmet çeşitliliğini, müşteri memnuniyeti ve özel çözümler ışığında artırmaya devam ediyor.

TMA Transcontinental, ilk temellerinin atıldığı ve istikrarla büyüyerek günümüze taşıdığı hizmet ağını, 1975 yılından bu yana her geçen gün kalite, hız ve şeffaflık çerçevesinde geliştirerek çeşitlendirmeye devam ediyor. TMA, uluslararası forwarderlık ve lojistik hizmetlerinin yanı sıra; gümrükleme, antrepo, dahili taşıma, sigorta ve paketlemede uzman kadrolara ve deneyimli network bağlantılarına sahip bulunuyor.

TMA bugüne kadar; Tüpraş, Petkim, Tügsaş, Alarko, Kümaş, Milli Savunma Bakanlığı, Tai-Tusaş gibi büyük devlet kurumlarının, yüksek hacimli projelerini başarıyla tamamladı.

Ali Akova